GABOR MIHAILOVIĆ DOBITNIK NAGRADE ZA ŽIVOTNO DJELO

07.05.2018. 13:08

Zajednica sportova Grada Malog Lošinja  dodijelila treneru i predsjedniku kluba Gaboru Mihailoviću NAGRADU ZA ŽIVOTNO DJELO u području djelovanja sporta

HVALA SVIMA NA PODRŠCI

U ime svih nagrađenih za sportske rezultate u 2017 i u svoje osobno ime izražavam zahvalnost ZSGML-a i predsjedniku Darinu Magazinu, Gradu Malom Lošinju i gradonačelnici Ani Kučić za dodjelu sportskih priznanja Grada Malog Lošinja kao i za nagradu za životno djelo . Prilikom ovog svečanog okupljanja i primanju nagrade, osjećam da je ZSGML-a i Gradu stalo do vrijednih sportaša i sportskih djelatnika, koji nesebično pomažu u razvoju sporta u Gradu. Ono što je najvažnije, da je njihov trud netko prepoznao, o njima progovorio i priznao.
Nagradu doživljavam kao javno priznanje za djelovanje u sportu za koje smatram da je bila moja sportska i ljudska dužnost prema Gradu i okolini u kojoj živim. Iako svi mi koji smo u sportu na ovaj ili onaj način to radimo prvenstveno iz ljubavi prema njemu, dobro je i pozitivno kada netko uočio plodove rada koji su rezultat životnog odricanja, ljubavi i discipline prema sportu kojeg voliš i bez tih vrijednosti ne bih mogao ostvariti ovakve rezultate.
Prvenstveno od rada s malom djecom i preko ostalih starosnih kategorija u klubu, do suradnje s predstavnicima mnogih sportskih klubova i organizacija u Hrvatskoj i inozemstvu, posebice u karate sportu, uvijek sam promicao sportske, ljudske i humane vrijednosti, kao i solidarnost i razumijevanje među svim sportovima, posebno u mom gradu. Moj sportski rad posvetio sam evo već punih 40 godina javnom djelovanju, odgoju i obrazovanju mladih sportaša, prvenstveno karatista.
Danas ovim priznanjem koji sam dobio sa ostalim dobitnicima sportskih nagrada , u ovoj dvorani u srcu našeg Grada, moram priznati da se osjećam dobro, ne samo zbog nagrade, nego i stoga što sam uvjeren da se na današnji dan i moji iskreni učenici, svi bivši i sadašnji članovi kluba , kao i moja obitelj raduju sa mnom što smo sve zajednički postigli u prošlih 40 godina.. Uvjerio sam se da u Gradu u kojem živim postoji samo jedan način da sačuvam sport kojim se bavim, u mom slučaju karateom, je da ga moram nesebično dijeliti i razvijati sa drugima, učiti nove generacije mladih ovoj predivnoj vještini i sportu. Samo kad sport koji živiš cijeli život, kvalitetno i iskreno poučavaš i daješ drugima , znaš da će tvoj rad i u budućnosti sigurno pasti na plodno tlo i opstati za buduće generacije..
Hvala treneru Barjaktarević Ramizu - Škiji osnivaču i prvom treneru karate kluba, koji je osnovao , pokrenuo i registrirao karate klub već sada daleke 1978 /79 godine, svim bivšim trenerima i članovima kluba, a posebno sadašnjim trenerima Mirku Kajkari i Martini Mihailović , naravno i današnjim članovima kluba, bez kojih sve ovo ne bi bilo moguće, roditeljima koji su podržavali djecu i klub, na kraju i Gradu Malom Lošinju i Zajednici sportova koji su prepoznali dobar i uspješan rad kluba.
Ujedno mi je ovo priznanje i poticaj za nastavak sportskog i trenerskog djelovanja , kao i dalnji rad na razvoju karate sporta u Gradu Malom Lošinju.
I na kraju, neka ove večerašnje sportske nagrade, odlični sportski rezultati nagrađenih sportaša, budu jak poticaj našoj mladeži za bavljenje sportom i prihvaćanjem sporta kao zdravim načinom života.
Hvala vam i sportski pozdrav

30688518_10215652178995717_4863510112884490240_n30710962_10215652184755861_657732541544923136_n30724750_10215652185715885_6136547078072958976_n