GABOR MIHAILOVIĆ U IZVRŠNOM ODBORU ZSGML

Izborna skupština Zajednice sportova Lošinja

izvor vijesti Otoci.net

DARIN MAGAZIN PREDSJEDNIK

Dobivši deset glasova od ukupno 16 prisutnih predstavnika klubova, Darin Magazin, predstavnik Košarkaškog kluba "Jadranka", postao je predsjednik Zajednice sportova Grada Malog Lošinja.

Drugi kandidat bio je Vilim Višak (Teniski klub "Lošinj-Jadranka"), no kako je Magazin dobio natpolovičnu većinu glasova, za njega se nije glasalo. U svojim predstavljanjima, dva su kandidata iznijela programe približno istovjetnog sadržaja.

Na prijedlog novoizabranog predsjednika, u Izvršni odbor izabrani su još Dubravko Devčić (Stolnoteniski klub), Mario Grgurić (Streljački klub), Gabor Mihailović (Karate klub) i Marko Pavičić (Nogometni klub).

Magazin je ustvrdio da će "oni koji dođu iza nas, imati sređenu situaciju", a u opširnom izlaganju Mihailović je kazao da želi hitno donošenje poslovnika skupštine, petogodišnje strategije razvoja sporta uz "snimanje" situacije u klubovima, te kriterija nagrađivanja sportaša i sportskih djelatnika.

Uoči izbornog dijela skupštine, koju je vodio vršitelj dužnosti predsjednika Ferdinand Zorović (SD "Škarpina" Nerezine), okupljenima se obratila Martina Lipovac uime Grada Malog Lošinja, govorivši o zakonskim promjenama koje se tiču rada udruga.